Product omschrijving
Scleranthus uniflorus ofwel Nieuw zeelands mos
Scleranthus uniflorus is een mosplant die ook wel luistert naar de naam Nieuw-Zeelands mos. Deze bodembedekkende plant groeit goed tussen bijvoorbeeld tegels, in zanderige bodems en in rotstuinen. Dit is een kussen vormende vaste plant die bloeit in de periode juni tot augustus met kleine witte bloemetjes die op kleine steeltjes boven de plant uitkomen. Het Nieuw-Zeelands mos vormt een dichte mat van ongeveer 5 cm dik welke ook groenblijvend is in de wintermaanden. Het zachte lichtgroene bed mag licht belopen worden.
De Scleranthus uniflorus snoeien
Deze bodembedekker heeft geen snoei nodig.
Toepassing Scleranthus uniflorus
Het Nieuw-Zeelands mos ofwel Hardbloem is een alpine plant die het best gedijt in een droge tot normale soms zelfs stenige bodem. Dit maakt deze vaste plant uitermate geschikt voor in de rotstuinen en moeilijke schrale plekken in de tuin. De plant kan goed tegen een lichte betreding. Wij adviseren bij het aanplanten voor het uiteindelijk bereiken van een dicht tapijt 16 stuks per vierkante meter.
Standplaats Scleranthus uniflorus
Het liefst staat Scleranthus uniflorus op een zonnige plek die kalkvrij is.
Voeding en bemesten van de Hardbloem
Je kan het Nieuw-Zeelands mos in het voorjaar voorzien van organische meststof.
Water geven van de Scleranthus uniflorus
Het is van belang voor een gezonde Scleranthus dat in de winter wordt gezorgd dat de grond vrij droog blijft. In de periode van voorjaar tot najaar staat hij liefst lichtvochtig.
Vragen over Scleranthus uniflorus?
Stel online je vraag in het veld onderaan deze pagina. Je ontvangt dan zo snel mogelijk een reactie van het team van PlantBezorgd; betaalbare kwaliteitsplanten.
Frote planten! –
Mooie constante kwaliteit, ook de tweede levering
Mooi groen, niet duur en snelle levering. –
Prachtig groen, precies zoals gehoopt. Mooi goed onderhouden mos, daar blijf je van genieten.
rosa.paulus –
mooi groen mosplant, ben helemaal tevreden!
Carl Vindevogel –
Prachtig mos ,lekker groen en snel toegekomen , dank u voor jullie goede diensten
M.weymans –
Heel tevreden over kwalitet, verpakking, levering en service
Don vd Linden –
Mooi plantje die prachtig staat in mijn Japanse tuin.
Jack De Meester –
tevreden over levering ging heel snel