Product omschrijving
Ophiopogon japonicus Variegata of slangenbaard
Ophiopogon japonicus Variegata wordt ook wel Slangenbaard of Japans Slangengras genoemd. Dit wintergroene siergras heeft een licht grijze streep in het blad en bereikt een hoogte van 20 tot 30 centimeter. De bloei van de Ophiopogon japonicus Variegata is onopvallend met witte bloem in de maanden van mei tot juli. Na de bloei verschijnen er blauwe bessen aan dit siergras, die ook in de winter aan de bladhoudende plant blijven hangen. Ophiopogon groeit polvormig en maakt ondergrondse uitlopers met nieuwe pollen dicht bij de kluit zonder echt lastig of woekerend te zijn.
Ophiopogon japonicus Variegata onderhouden
Ophiopogon japonicus Variegata is behoudt in de winter zijn blad, hierdoor hoef je na de winter alleen het dode blad aan de onderzijde van de plant weg te nemen.
Toepassing Ophiopogon japonicus Variegata
Ophiopogon wordt veel gebruikt in oosterse tuinen, waar ook de bijnaam Japans slangengras vandaan komt. Je kan ze in een pot op het terras plaatsen of bijvoorbeeld in een grote groep in een border. Doordat het goed dichtgroeit is het een ideale bodembedekker. Je kan het best 7 tot 9 stuks aanplanten op een vierkante meter, ga je voor meer stuks dan heb je eerder resultaat.
Standplaats Ophiopogon japonicus Variegata
De Slangebaard kun je zowel in de schaduw als in de zon plaatsen, hij staat het liefst in goed doorlatende grond, zo maakt hij ook het makkelijkst de ondergrondse uitlopers.
Voeding en bemesten van Ophiopogon
Je kan dit siergras het best in het vroege voorjaar als hij uit zijn rust komt voorzien van organische meststof, dat je aan de voet van de plant strooit.
Water geven van Slangenbaard
Slangenbaard kan goed tegen droogte, maar zorg dat hij niet te droog komt te staan.
Vragen over Ophiopogon japonicus Minor?
Stel online je vraag in het veld onderaan deze pagina. Je ontvangt dan zo snel mogelijk een reactie van het team van PlantBezorgd; betaalbare kwaliteitsplanten.
Goede planten voor een goede prijs –
Zijn mooie planten voor in de tuin, wilde graag laagblijvende en in de winter groene planten hebben, heb nu 3 soorten slangenbaard kunnen planten.
Erg blij mee, goed verpakt en volle potjes.
Irma –
Levering conform afspraak; kleine planten; wel veel wortels; staan nu drie weken in de grond en hopen dat ze gaan aanslaan; was wel vooraf aan ons verteld dat het niet overal meteen lukt met deze plant; dus we hebben er hoop op dat het goed komt!